Ono čega se ultimativno pribojava svaki skriveni kupac jest činjenica da bi ga se moglo skužiti da je u „tajnoj misiji“. Želite izbjeći da se to dogodi pod svaku cijenu.
Zamislite tajnu kupnju kao glumačku ulogu: zapravo niste „vi“, već netko tko bi mogao biti svakodnevni kupac u trgovini. Ako ste prepoznati kao skriveni kupac prije nego ste završili s prikupljanjem potrebnih informacija, to bi moglo poništiti cijeli posao i nećete biti plaćeni.
Dakle, kako spriječiti da kao skriveni kupac ostanete u toj ulozi uspješno? Evo nekoliko savjeta:
PONAŠAJ SE NORMALNO: Trebate se predstavljati kao normalan kupac i ponašati se onako kako bi se ponašao normalan kupac. Ako vaša tajna posjeta zahtijeva da zaposleniku postavite pitanje, samo ga postavite kao da ste sami u redovnoj kupnji, a ne u tajnoj posjeti.
NEMOJTE PRIVLAČITI NEPOTREBNU PAŽNJU NA SEBE: Odjenite se prikladno za vrstu trgovine koju posjećujete. Ako kupujete u dućanu sportske opreme, nemojte se pojavljivati u odijelu i s kravatom, a ako idete u fini restoran, nemojte dolaziti odjeveni u svoju najbolju trenirku. Ako niste sigurni, pitajte svog supervizora na projektu kako biste se kao skriveni kupac morali odjenuti za tu konkretnu posjetu. On ili ona rado će vas savjetovati kako se uklopiti u skladu s vrstom trgovine koju posjećujete.
NEMOJTE NOSITI FORMULARE I UPUTE: Mnogi kupci ispisuju svoje smjernice i obrazac i nose ga sa sobom u automobil. Ovo je sjajno, tako da kad izađete iz trgovine, možete zabilježiti sve bilješke dok su vam svježe u glavi. Međutim, ne biste trebali donositi nikakve tiskane informacije o trgovini na mjesto gdje kupujete. Ostavite ih u autu. Ako želite voditi bilješke dok ste na lokaciji, napravite nekoliko bilješki na svom telefonu. Dobar skriveni kupac čak sami sebi pošalje tekstualnu poruku s bilješkama, pa se čini kao da se s nekim dopisuje dok se u trgovini prisjeća na što još mora obratiti pažnju. Samo nemojte pretjerivati gledanjem u mobitel.